• Start
  • Om Gunilla
    • Vision, mission, värderingar, bidrag, mål
    • Min människosyn
    • Artiklar om och av Gunilla
    • Gunillas CV
    • Coachutbildningar och certifieringar
    • Gunilla och Biodanza
    • Gunilla och coaching
  • Erbjudande
    • Återupptäck livets glädje genom Biodanza!
    • MER, Myofascial Energetic Release
    • Coachning
    • Gruppcoachning
    • Jobbcoachning
    • Personlighetskartläggning
    • Kommunikation
    • Workshops
    • Öppet forum
  • Feedback
    • Coachning
    • Jobbcoachning
    • Gruppcoachning
    • Utbildning
    • Workshops
  • Blogg
  • Mina uppdrag
  • In English
    • Feedback in English
  • Kontakt

Thank you God

oktober 08, 2022
by Gunilla Janmark
0 Comment

Budskapet som det levererades till mig i min dröm.

För några år sedan hade jag en stark dröm som handlade om en läkare som besökte och vårdade min mamma när hon var sjuk. Läkaren var kortväxt, av kinesiskt ursprung och han kändes kompetent. När han hade gått hade han lämnat ett meddelande på huvudkudden. Där stod:
THANK YOU GOD. WHAT COMES NEXT?

Jag ritade budskapet såsom det levererats när jag vaknade och bilden finns kvar i mitt liv. Budskapet är starkt för mig. Livet serverar oss inte alltid det vi vill ha, men oavsett är det vår uppgift att förbli ödmjuka, ta emot och gå vidare. Ibland är det svårare, ibland lättare. Känner du igen uppevelsen? Hur har det sett ut för dig?

Om Gunilla
Den röda tråden i mitt liv handlar om kommunikation och en önskan om att förstå vad som driver människor och hur vi kan uppskatta och glädjas mer i det liv vi lever.
Dela socialt
  • google-share

Lämna ett meddelande Avbryt svar

*
*

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

Nyhetsbrev








    Fel: Kontaktformulär hittades inte.

    Gunilla Janmark Veldhuis, 018-350 777 eller 0739-469 529
    © Gunilla Janmark Veldhuis